اگر قرار باشد از یک میلیون نفر بپرسید که راز زیبایی پوست چیست؟ مطمئن باشید بیش از یک میلیون پاسخ متفاوت نیز دریافت می کنید! توطئه تمامی محصولات، معجون ها، کرم ها و ماسک ها ارائه درخشان ترین پوست به شما است. در حالی که همه رویای داشتن پوستی شاداب و سالم در سر می پرورانند، ممکن است برای بسیاری از افراد این یک آرزوی دور دست و دست نیافنتی به نظر برسد. سبک زندگی شلوق، کم خوابی، کم آبی، آلاینده های محیطی و حتی تغییر فصل ها نیز پوست را کدر و بی حال و کدر می کنند. اما نگران نباشید! با ما به ادامه مطالب بیایید که پوستی لطیف، صاف و بی عیب برای شما به ارمغان بیاوریم که پیری را به چالش می کشد.

قطعا داشتن پوستی نرم، درخشان و هیدراته آرزوی هر آدم است. اگر راز زیبایی پوست برای شما نیز در صدر فهرست نگرانی هایتان وجود دارد، برای دریافت اطلاعات مفید به ادامه مطالب بروید. کرم های صورت، مرطوب کننده ها و برخی محصولات آرایشی راه هایی هستند که می توانند ظاهر سالمی را به پوست ببخشند از طرفی دیگر رفتار هایی مانند خواب با کیفیت، ورزش و تغذیه مناسب شما را در داشتن پوستی سالم یاری می کنند. در اینجا ما راز های فوق العاده ای به سبک راه های ارگانیک و محصولات شرکتی تا رسیدن به پوست سالم را با شما در میان گذاشته ایم.

راز های زیبایی که برای پوست صورت خوبه

1. پوست خود را تمیز کنید:

اگر می خواهید راز رسیدن به پوست زیبا و درخشان را کشف کنید بهتر است با ساده ترین روش یعنی پاکسازی پوست شروع کنید! همه ما می دانیم که پوست ما روزانه در معرض عوامل مختلفی مانند کثیفی، آلاینده های هوا و مواد زائد قرار می گیرد که بهتر است روزانه در دو مرتبه صبح و شب پوست خود را به وسیله شوینده و پاک کننده ها به خوبی تمیز کنید. مهم ترین نکته در این مرحله استفاده از شنیده و پاک کننده مناسب خود فرد است. کلید داشتن پوستی درخشان از بین رفتن کامل مواد زائد از روی پوست صورت است. در پایان نیز می خواهم به شما بگویم که هر بار پس از تمیز کردن صورت می توانید با یاد گرفتن یک ماساژ آرام پوست صورت خود را نوازش کنید و در نهایت ان را جوان تر کنید.

2. لایه برداری پوست های مرده را فراموش نکنید:

اگر می خواهید پوستی زیبا، روشن و درخشان داشته باشید، لایه برداری یعنی حذف و از بین بردن لایه های مرده را فراموش نکنید. شما بسته به نوع پوست خود هم می توانید از لایه بردار های دست ساز و خانگی و یا  از لایه بردار های بهداشتی بازار استفاده نمایید. لازم است بدانید که هر نوع پوست نیاز به لایه برداری دارد و هر کس می تواند از ان سود ببرد. نکته کلیدی این است که از محصول مناسب پوست خود جهت لایه برداری استفاده نمایید و هرگز در استفاده ان زیاده رویی نکنید.

3. سیگار نکشید:

آیا می دانید که سیگار کشیدن سرعت پیری شما را به طرز عجیبی زیاد می کند؟ اگر سیگار می کشید لازم است بدانید که زخم های شما نیز مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا بهبود یابد. تحقیقات نشان داده اند مصرف سیگار منجر به بیماری های پوستی خطرناک از جمله پسوریازیس و هیدرادنیت چرکی شود و می تواند آن ها را بد تر کند. اگر می خواهید راز زیبایی پوست خود را در یابید در اولین قدم از سیگار کشیدن فاصله بگیرید.

4. پوست صورت را هیدراته و محافظت کنید:

هنگامی که پوست صورت مرطوب می شود، به خوبی نور را منعکس می کند و درخشان می شود. درست پس از پایان مرحله پاکسازی پوست، در حالی که پوست شما هنوز مرطوب است و کامل خشک نشده است، از تونر صورت استفاده کنید و یا مرطوب کننده و آبرسان خود را اعمال کنید. فراموش نکنید مهم نیست پوست شما چرب است یا خشک، حتما باید مرطوب کننده را در روتین مراقبتی روزانه خود قرار دهید و از ان مرتب استفاده نمایید. برای انتخاب کرم مرطوب کننده هرگز بر تجربه و نتیجه دیگران تکیه ندهید، بلکه بر اساس نوع پوست خود، محصول را انتخاب نمایید.

5. پوست را از نظر سرطان پوست بررسی کنید:

همه ما می دانیم که پیشگیری بهتر است درمان است! خود آزمایی پوست به خوبی می تواند به شما کمک کند سرطان پوست یا بیمای های دیگر را در مراحل اولیه پیدا کرده و اقدام به درمان ان کنید. آیا می دانید که سرطان پوست در مراحل اولیه به شدت درمان پذیر است؟ اگر متوجه لکه های نا آشنا متفاوت و تغییر های اساسی مانند خارش و خونریزی وحشتناک بر روی پوست صورت خود شدید، در اولین فرصت به متخصص مراجعه نمایید.

6. به پوست خود استراحت دهید:

شاید برای شما نیز سوال باشد که استراحت دادن به پوست چگونه است و به چه صورت سبب کشف راز زیبایی پوستی می شود؟ استفاده از یک ماسک قوی یا حتی ماسک های ورقه ای مناسب در برخی روز ها مانند آخر هقته ها به روتین پوستی خود، به شدت می تواند پوست را درخشان تر و شاداب تر کند. ماسک های ورقه ای علاوه بر استراحت به پوست شما، به بهبود و تغذیه آن نیز کمک شایانی می کند. فرقی ندارد که شما با پوست چرب، مختلط، خشک و یا حساس سر و کار دارید، در هر حالت نیاز است که از ماسک ها جهت نوازش کردن پوست صورت استفاده نمایید.

7. اگر دوست دارید پوستی برنزه داشته باشید، از خود برنزه کننده ها استفاده کنید:

فراموش نکنید که فرقی ندارد در خانه یا خارج از خانه پوست خود را به روش های تهاجمی و با استفاده از نور مستقیم خورشید برنزه می کنید، شما در حال سرعت بخشی به پیر شدن پوست و همچنین خطر ابتدا به سرطان را نیز در خود افزایش می دهید! یک محصول برنزه کننده موجود در بازار می تواند به راحتی شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. برنزه کننده های مختلفی در سطح بازار وجود دارند که شما بر اساس نیاز خود می توانید بهترین مدل را انتخاب نمایید.

8. به پوست ناحیه چشم خود توجه کنید:

یکی از مهم ترین راز های زیبایی پوست، توجه به ناحیه اطراف چشم می باشد. تصورات اشتباهی وجود دارد که می گوید تنها در پوست های بالغ باید از کرم دور چشم استفاده شود! در حالی که مدل های مختلف کرم دور چشم برای رفع بسیاری از نگرانی ها مربوط به مراقبت از پوست مانند تیرگی، پف و چین و چروک و سایر موارد عالی و ایده آل هستند. کرم دور چشم مناسب خود را انتخاب و خریدارای کنید و با استفاده از آن زیبایی چهره تان را چند برابر کنید.

9. محصولات مراقبت از پوست را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید:

نوع پوست شما چیست؟ چرب، خشک، مختلط، نرمال یا حساس؟ آیا بیماری یا مشکل خاص پوستی دارید؟ این سوال ها را قبل از اقدام به خرید هر محصول مراقبت پوست از خود بپرسید. توجه داشته باشید هرگز بر تجربه دیگران تکیه نکنید و انتظار نداشته باشید دو فرد با دو نوع پوست مختلف از یک محصول نتیجه مطلوب دریافت نمایند.

بخوانید : محصولات مراقبت از پوست خشک

بخوانید : محصولات مراقبت از پوست چرب

10. از محصولات ضد پیری استفاده کنید:

اگر پوست بالغی دارید، هرگز برای استفاده از محصولات ضد پیری زود نیست! اگر می خواهید پوست خود را زیبا نگه دارید، هوشمندانه عمل کنید و هر چه سریع تر در روتین پوستی خود محصولات ضد پیری همانن سرم صورتکرم مرطوب کننده و … را جایگذاری کنید. توجه داشته باشید استفاده بیش از حد هر محصول مراقبتی پوست، مشکلات و عواقب جبران ناپذیری برای شما به همراه خواهد داشت. در پایان نیز لازم به ذکر است کیفیت و سلامت پوست خود را فدای ارزانی نکنید.

11. انجام منظم فیشال را فراموش نکنید:

آیا می دانید فیشال راه سریع و تضمینی رهایی از پوست خسته و کدر و رسدن به جوانی و شادابی است؟ در حالت کلی، کمبود آبرسانی پوست را دچار کدری و چین و چروک های برجسته می کند. فیشال با افزایش گردش خون به پوست شما کمک می کند به شدت هیدراته و سم زدایی شود. ثابت شده که متخصصان پوست به هنگام فیشال برای مراجعین خود از مواد فعال قوی مانند نیاسینامید، ماسک های کلاژن ساز، آبرسان های قوی و … استفاده می نمایند.

12. به سرم های مناسب خود دستیابی پیدا کنید:

سرم ها محصولات تخصص یافته به منظور حل مشکلات پوستی مختلف می باشند. اگر توجه کرده باشید در روتین پوستی هر فرد یک یا چند نمونه سرم وجود دارد. اگر شما نیز با مشکل خاص پوستی سر و کار دارید، کافی است سرم مناسب خود را پیدا کنید و به مصرف مرتب ان بپردازید. سرم ها به طرز معجزه آسایی زیبایی و سلامت را به پوست صورت باز می گردانند.

13. رژیم غذایی خود را درست کنید:

در مطالب بالا گفته شد که انجام یک روال مراقبت از پوست یکی از راه های رسیدن به زیبایی پوست و جفظ شادابی و جوانی آن است. اما در اینجا یک مسئله وجود دارد، اگر شما از بهترین محصولات مراقبتی نیز استفاده نمایید، اما رژیم غذایی درست و سالمی نداشته باشید، پوست خود را به سمت بیماری و ناسالمی هل می دهید. غذا های فست فودی و چرب و دودی را کنار بگذارید و سبزیجات و غذا های خانگی خوشمزه را جایگزین کنید تا به پوست شاداب و ایده آل خود برسید.

14. کنترل استرس، راه رسیدن به پوستی سالم:

شما حتی اگر به فوق تخصص های پوست و مو دنیا نیز مراجعه کنید، اولین توصیه ای که در زمینه رسیدن به زیبایی پوست به شما پیشنهاد می کنند، مدیریت استرس و دوری از ان است. جالب است بدانید برخی از بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس زمانی ظاهر می شوند که فرد واقعا استرس داشته باشد. استرس همچنین اصلی ترین محرک برای بیماری های پوستی مانند جوش و اکنه و .. به شمار می رود.

15. قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید:

خوابیدن با پوستی که آرایشش هنوز دست نخورده است، پوست شما را خراب می کند و این یک فاجعه است. یک بار برای همیشه لازم است بدانید، خوابیدن با آرایش سبب می شود مواد سنگین منافذ پوستی شما را مسدود کنند و در نهایت به ایجاد جوش، آکنه و لکه ختم خواهد شد. مطمئن شوید قبل از رفتن به رختخواب، پوستتان با استفاده از یک آرایش پاک کن و یا فوم شستشوی صورت مناسب و با کیفیت از هر گونه مواد آرایشی تمیز شده است.

16. استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید:

بدون هیچ گونه بهانه ای محافظت از پوست در برابر آفتاب با استفاده از کرم ضد آفتاب، الزام مطلق است! اگ طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار بگیرید، و از ضد آفتاب استفاده نکرده باشید، علائم پیری را بر روی پوست خود مشاهده می کنید. سعی کنید یک کرم ضد آفتاب بی رنگ با SPF مناسب را دوست و همراه خود کنید.

17. رو بالشی خود را تمیز نگه دارید:

یکی از راز های نهفته در رسیدن به زیبایی پوستی، شستن زود به زود رو بالشی و ترجیحا استفاده از رو بالشی ساتن می باشد. یکی از دلایل اصلی که هنوز هم پوستتان آکنه و جوش تجربه می کند مسئله همین رو بالشی می باشد که می تواند تجمعی از خاک، باکتری و قارچ های مضر را در خود جای دهد. توصیه می شود هر هفته دو مرتبه روبالشی خود را بشویید.

18. به وقت خوابتان توجه کنید:

یکی دیگر از نکاتی اساسی جهت رسیدن به سلامت کل بدن به ویژه پوست صورت، خواب راحت و کامل است. درست است که زندگی بسیاری از افراد پر مشغه است اما کمی وقت بگذارید و استراحت کنید، در این صورت هم دوباره شارژ می شوید هم پوست سالم و با نشاطی را تجربه خواهید کرد. اگر دائما شب زنده دار هستید لازم است بدانید پوست صورتتان بهای آن را پرداخت خواهد کرد! پس به فکر استراحت و خواب خود باشید.

19. براش و ابزار های آرایشی خود را تمیز کنید:

هر چند روز یکبار لازم است براش، بیوتی بلند و دیگر لوازم آرایشی خود را بشویید و هر چند ماه یکبار تعویض کنید. براش های آرایشی کثیف به راحتی پوست شما را به یک ناحیه لکه دار و جوش دار تبدیل می کنند. بر اساس آزمایش های انجام شده براش و بیوتی بلندر های آرایشی محل تجمع و رشد باکتری هایی هستند که منجر به آکنه و لکه های پوستی می شود.

20. صورت خود را ماساژ دهید:

ماساژ صورت علاوه بر آرامش برای تقویت عضلات صورت نیز بسیار مفید است. کافی است هر روز صبح هنگام شستن صورت، آن را کمی ماساژ دهید. این ماساژ سبب افزایش گردش خون و در نتیجه ایجاد حس لطافت و شادابی در پوست صورت می شود. این ماساژ را به اصولی انجام دهید تا نتیجه عالی دریافت کنید.

سخن پایانی

اکنون که راز های بسیاری در راه رسیدن به زیبایی پوست کشف کرده اید، بهتر می دانید در مسیر داشتن پوست سالم قدم بردارید. البته فراموش نکنید ما تنها مواردی از این ترفند و تکنیک ها را با شما در میان گذاشته ایم و هنوز راه کار های دیگری وجود دارد که شما شاید بگیرید و از آن بهره ببرید. تمام تکنیک های ارائه شده در مقاله بالا، به صورت تخصصی مورد آزمایش قرار داده شده اند و تنیجه مطلوب داشته اند پس با خیال راحت به آن ها پایبند شوید.

source

توسط bazaksara