سریال کمدی سیاه Beef یکی از دیوانه‌وارترین آثار کمپانی نتفلیکس در طی سال‌های اخیر می‌باشد که حسابی می‌تواند شما را سرگرم نماید.

با وجود تمامی انتقاداتی که به سمت کمپانی نتفلیکس روانه می‌شود اما چه طرفدار آثار آن‌ها باشید و چه جزو منتقدینشان، نمی‌توانید منکر این قضیه شوید که نتفلیکس هر ساله دست به تولید فیلم و سریال‌های بعضاً ناشناخته‌ ولی باکیفیتی می‌زند که از ناکجا آباد سر و کله‌اش پیدا شده و به مانند یک گوهر نایاب تمامی توجهات را به سمت خود معطوف می‌کنند.

یکی از ساخته‌های آن‌ها در سال ۲۰۲۳ که حکم گوهری ارزشمند و به شدت تماشایی را دارد سریالی تحت عنوان Beef می‌باشد که از ایده‌ی به ظاهر ساده و دم دستی استفاده کرده تا یکی از سرگرم‌کننده‌ترین مجموعه تلویزیونی‌های سال ۲۰۲۳ میلادی را رقم زده باشد. اثری که در معرفی سریال این هفته به سراغش رفته تا شما را با آن آشنا نماییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

  • نام سریال: Beef
  • نام سریال به فارسی: مشاجره
  • ژانر: کمدی سیاه، درام، دلهره‌آور و روان‌شناختی
  • سال پخش: ۲۰۲۳
  • وضعیت: پایان فصل نخست
  • خالق: سی سونگ جین
  • بازیگران: استیون ین، الی وانگ، یانگ مازینو، دیوید چوئه و پتی یاسوتاکه

مجموعه تلویزیونی Beef با جوانی به نام دنی چو در یک مرکز خرید آغاز می‌شود که قصد دارد تا اجناسی که پیشتر خرید کرده بوده را پس داده و پول خود را دریافت نماید. با این حال عدم پیدا کردن رسید خرید و تمسخر فروشنده فروشگاه سبب می‌شود تا با حالتی معذب و کلافه آنجا را ترک کرده و سوار ماشین خود شود.

در حالی که بابت اتفاق پیش آمده حسابی کلافه بوده و دنبال بهانه می‌باشد تا خشم خود را به نوعی فروکش نماید، در هنگام خارج شدن از پارکینگ به سبب حواس پرتی در شرف تصادف با خودرویی دیگر قرار گرفته و خشم و عصبانیت او بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند. خودرویی که با بوقی بی‌امان اعصاب و روان دنی چو را به بازی گرفته و او تصمیم می‌گیرد تا روز بدشانسی خود را سر راننده آن خودرو لوکس خالی نماید.

به همین سبب نیز ماشین خود را به راه انداخته و به دنبال فرد مورد نظر در خیابان به راه می‌افتد و آن‌ها تعقیب و گریز دیوانه‌واری را در خیابان رقم می‌زنند که در نهایت پس از سر و صدای بسیار، دنی چو تصمیم به بیخیال شدن گرفته و تنها شماره پلاک ماشین را به خاطر می‌سپارد تا به وقتش به سراغ وی آمده و انتقام بگیرد.

پس از چنین تعقیب و گریز دیوانه‌واری با زندگی سراسر ناامید کننده و به هم ریخته دنی چو آشنا می‌شویم. او جوانی با هزاران امید و آرزو بوده که پا به کشور آمریکا گذاشته تا نه تنها زندگی خود را سر و سامان دهد، بلکه خانواده‌اش را نیز از شرایطی اسفناک در کره‌جنوبی و زیر قرض‌های بسیار نجات داده و به پیش خود بیاورد. با این حال به طرز عجیبی او حسابی بدشانس بوده و نه تنها در این امر موفق نشده است، بلکه هر روز با بدترین اتفاقات ممکن نیز روبرو می‌شود.

در سمت دیگر ماجرا با راننده خودروی دیگر آشنا می‌شویم. زنی به نام ایمی لو که از قضا در زندگی کاری و شخصی خود با مشکلات بسیاری مواجه شده و در بدشانسی رقابت تنگاتنگی با دنی چو دارد و شوهرش نیز نه تنها هیچ توجه عاطفی به وی نداشته، بلکه در خفا به همسرش نیز خیانت می‌کند که ایمی لو علی‌رغم فهمیدن این موضوع اما کاری از دستش برنمی‌آید.

او سعی دارد تا کم و کاستی‌های عاطفی زندگی خود را با کار کردن جبران نماید. با این حال در حیطه کار نیز حسابی بدشانس بوده و برنامه‌های وی آن‌طور که می‌بایست پیش نمی‌روند و عملاً ایمی لو به در بسته‌ای خورده که هیچجوره راه خلاصی از آن را نمی‌تواند پیدا کند. به همین سبب نیز کوهی از خشم و درد می‌باشد که هر لحظه امکان انفجار آن وجود داشته و رویارویی او با دنی چو به مانند شعله‌ور شدن این خشم و درد درونی وی عمل می‌کند.

سریال Beef با معرفی کردن ۲ شخصیت اصلی خود که به طرز استادانه‌ای توسط استیون ین و الی وانگ هنرنمایی شده‌اند، نشان می‌دهد که با افرادی طرف هستیم که علی‌رغم سعی و تلاش‌های بسیار اما زندگی به هیچ عنوان قصد ندارد تا روی خوشی به آن‌ها نشان دهد. زن و مردی که بدشانسی، تنهایی، تجربه ناکامی‌های متعدد و نداشتن هیچ دلخوشی سبب شده تا از عالم و آدم کینه به دل داشته و رویارویی آن‌ها با یکدیگر سبب می‌شود تا تمام این خشم و عصبانیت خود را بر سر یکدیگر خالی نمایند.

پس از آن که دنی چو موفق می‌شود تا شماره پلاک ایمی لو را پیگیر نماید، در قامت یک غریبه جویای کار به سراغ خانه وی رفته و خرابکاری فجیعی را به باد می‌آورد تا بلکه تلافی تعقیب و گریز در خیابان را جبران نموده و سپس با خودروی خود از مهلکه فرار می‌کند. در سمت دیگر ماجرا نیز ایمی لو شماره پلاک وی را به خاطر سپرده تا حال او به دنبال تلافی چنین خرابکاری باشد و عملاً بازی موش و گربه‌ای را شاهد هستیم که به نوبت آن‌ها به سراغ یکدیگر رفته و بلایی نیست که سر هم در نیاورده باشند.

در پایان باید گفت که سریال Beef جنس کمدی و درام خاص و ارزشمندی را ارائه می‌دهد که این روزها کمتر می‌توان مانند آن را در سینما و تلویزیون مشاهده کرد. اثری با شخصیت‌های دوست داشتنی و روایتی که اگرچه می‌تواند خنده‌دار جلوه نماید اما ذهن شما را تحت تاثیر قرار داده و انسان‌هایی را به تصویر می‌کشد که علی‌رغم سعی و تلاش‌های بسیار، به هیچ عنوان شانس تجربه ذره‌ای آرامش را نداشته و چنین عقده درونی‌ای را با به راه انداختن کل کلی دیوانه‌وار جبران می‌کنند.

اگر که از کمدی‌های سطحی و پوچ خسته شده‌اید، تماشای فصل نخست Beef می‌تواند لحظاتی سرگرم‌کننده و بسیار جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد تا ثابت نماید که کمپانی نتفلیکس همچنان در تولید محصولات درجه یکی که به یکباره وارد میدان شده و تمامی توجهات را به سمت خود جلب می‌نماید، رقیبی نخواهد داشت.

منبع: گیمفا

source

توسط