به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، نشست رونمایی از ترجمه عربی کتاب «قضیه فلسطین» در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب لبنان و به همت انجمن مطالعه فصیله با همکاری انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد. در این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کمیل باقرزاده؛ رایزن فرهنگی ایران در بیروت، احسان عطایا؛ عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و نماینده انجمن مطالعه فصیله حضور داشتند.

 مردم ایران از مردم فلسطین حمایت می‌کنند

در ابتدای این نشست، احسان عطایا ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از نهضت مردم فلسطین، به نقش و جایگاه امام خامنه‌ای(مدظله العالی) به‌عنوان رهبر جبهه مقاومت اشاره کرد و به این سوال پاسخ داد که سِر حمایت‌های جمهوری اسلامی از مردم فلسطین چیست.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، ضمن بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره فلسطین، بیان کرد: مردم ایران، انقلاب اسلامی خود را بدون آزادی فلسطین ناقص می‌دانند و آزادی فلسطین و قدس را به‌عنوانی یکی از اهداف انقلاب خود در نظر گرفته‌اند و به حمایت و پشتیبانی از مردم فلسطین می‌پردازند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره آینده روشن فلسطین، تحقق این آینده را دور از انتظار ندانست و افزود: با وجود همه ستم‌ها و جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی، به یاری خدا و به برکت مجاهدت رزمندگان و جبهه مقاومت، فلسطین در آینده نه چندان دور آزاد و پیروز خواهد شد. همانطور که در جنگ 33 روزه سال 2006 مقاومت اسلامی لبنان به پیروزی الهی دست یافت، در سال 2023 نیز مقاومت اسلامی فلسطین به پیروزی الهی دست پیدا می‌کند. 

توجه به جهاد تبیین در کنار جهاد نظامی 

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین سید کمیل باقرزاده، درباره محتوای کتاب «قضیه فلسطین» چنین توضیح داد: این کتاب بیان صریحی از مواضع رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره فلسطین به زبان عربی است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. 

رایزن فرهنگی ایران در بیروت با اشاره به لزوم فعالیت‌های هنری، رسانه‌ای و فرهنگی برای کمک به مردم فلسطین، بر جهاد تبیین در کنار جهاد نظامی تأکید کرد. 

دعوت از فعالان فرهنگی برای پرداختن به مساله فلسطین 

نماینده انجمن مطالعه فصیله نیز در این نشست از همه فعالان فرهنگی و هنری دعوت کرد با توجه به شرایط منطقه، فلسطین و مسائل غزه، حرکت‌‎های فرهنگی و هنری خود را به سمت فلسطین در راستای تبیین حقایق و کمک به مردم فلسطین جهت دهند. 

در پایان از سوی انتشارات انقلاب اسلامی به 10 نفر از جوانان حاضر در این نشست به قید قرعه کتاب «قضیه فلسطین» اهدا شد. 

گفتنی است، انجمن مطالعه فصیله جمعی از جوانان لبنانی هستند که به‌صورت دسته جمعی به مطالعه کتاب‌های مفید می‌پردازند و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش می‌کنند.

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب لبنان از 21 تا 30 مهرماه برگزار شد.

انتهای پیام/

source

توسط