تسلا تحویل سایبرتراک را پس از سال‌ها تاخیر و بازطراحی از ۳۰ نوامبر به مشتریان خاص آغاز می‌کند. تسلا سایبرتراک سال آینده در کارخانه گیگافکتوری تگزاس وارد فاز تولید کامل خواهد شد.

پلتفرم برقی این خودرو برای انطباق با استاندارد ۸۰۰ ولتی در مقایسه با ۴۰۰ ولتی فعلی تسلا بازطراحی شده است. بسیاری از خودروهای برقی لوکس، کاربردی و سنگین مانند آئودی e-Tron و GMC هامر برقی از معماری ۸۰۰ ولتی استفاده می‌کنند. این معماری مدل‌های برقی با ظرفیت باتری بالا را قادر می‌سازد تا با سرعت بیشتری شارژ شوند، بدون اینکه آسیبی به سیم‌کشی خودرو وارد شود.

انتظار برای تولید گسترده تسلا سایبرتراک

تولید و تحویل مدل‌های کنونی تسلا در سه ماهه سوم امسال حدود هفت درصد یا تقریبا ۳۰ هزار واحد در مقایسه با سه ماهه دوم امسال کاهش یافته است.اما ۱۰۰ هزار واحد بیشتر از سال ۲۰۲۲ بوده است. تسلا امسال قیمت محصولات خود را ابتدا در ماه مارس، سپس دوباره در ماه سپتامبر و بار دیگر در اوایل اکتبر کاهش داده است.   

به عنوان مثال تسلا مدل X در ابتدای سال ۲۰۲۳ با قیمت ۱۲۰۹۹۰ دلار عرضه شد و در حال حاضر ۷۹۹۹۰ دلار قیمت دارد. تسلا مدل S با قیمت ۷۴۹۹۰ دلارو تسلا مدل Y با قیمت ۵۲۴۹۰ دلار و کاهش ۲۴ درصدی نسبت به ژانویه داشته اند. تسلا مدل ۳ نیز با قیمت ۳۸۹۹۰ دلار و کاهش ۱۷ درصدی همگی افت قیمت داشته‌اند. در مجموع، تسلا گزارش داده که درآمد حاصل از تجهیزات فروخته‌شده به ازای هر خودرو در سه ماهه سوم امسال به ۳۷۵۰۰ دلار کاهش یافته است.  

همچنین بخوانید: تسلا سایبرتراک از 4 موتور الکتریکی و قابلیت فرمان پذیری چرخ های عقب بهره خواهد برد؛ رقیبی جدی برای هامر الکتریکی

این شرکت به افزایش سرمایه‌گذاری در توسعه هوش مصنوعی ادامه می‌دهد. تسلا میزان قدرت پردازشی که به آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی خودران و ربات اوپتیموس اختصاص داده در مقایسه با سه ماهه دوم امسال بیش از دو برابر شده است. گفته می‌شود که اوپتیموس ارتقا سخت‌افزاری دریافت می‌کند و به جای نرم‌افزار از طریق هوش مصنوعی آموزش می‌بیند.

source

توسط