به گزارش خبرنگار مهر، رحمان هوشیاری صبح شنبه در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با تقدیر از مردم مریوان اظهار کرد: جشنواره تئاتر خیابانی متعلق به مردم این شهر است و همراهی مردم در این جشنواره ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه از مسئولانی که از این جشنواره حمایت کردند باید تقدیر کرد و افزود: اجرای چندین برنامه با جمعیت چندین هزار نفره در سال جاری نشان از فرهنگی بودن مردم شهرستان مریوان دارد.

وی تصریح کرد: شهرداری، شورای شهر، فرمانداری مریوان و سایر ادارات در کنار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان با تمام توان برای اجرای این جشنواره پای کار آمدند.

جشنواره تئاتر خیابانی مریوان بزرگترین جشنواره تئاتر خاورمیانه

هوشیاری اعلام کرد: ادعا داریم که بزرگترین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را در خاورمیانه داریم که مایه افتخار است و ارسال آثار خارجی به دبیرخانه جشنواره تئاتر مریوان بیانگر معرفی این جشنواره در جهان است.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان ادامه داد: ۲۱۵ اثر به دبیرخانه ارسال شد و با بازبینی ۳۸ اثر تأیید شدند.

وی اعلام کرد: ۲۵ اثر خارجی نیز به دبیرخانه ارسال شد که در این بخش نیز داوران یازده اثر خارجی را انتخاب کردند و به دلیل هزینه مالی چهار اثر را انتخاب کردیم که در مریوان اجرا کردند.

وی افزود: سایت جشنواره نیز به سه زبان کردی، فارسی و انگلیسی است و از خارج کشور بیشتر بازدیدکننده را دارد که بیانگر معرفی خوب جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به سایر کشورها است.

source

توسط