به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس سازمان حفاظت محیط زیست امروز ضمن حضور در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و نشست صمیمانه با کارکنان و مدیران این مجموعه، کلینیک و تیمارگاه حیات وحش استان تهران را افتتاح واز نمایشگرهای اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و کشفیات یگان حفاظت استان در شش ماهه اول سال جاری رونمایی کرد.

علی سلاجقه در این دیدار با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور باید در همه بخش‌ها و زمینه‌ها الگو باشد، گفت: برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران باید در خصوص پاسگاه‌ها، مناطق تحت مدیریت و تجهیزات، طرح تهیه شده کاملاً اجرایی شود و در این راستا باید برای حل مشکلات و معضلات محیط زیستی از ظرفیت‌های استان بویژه مسئولیت‌های اجتماعی بهره برد تا تهران به عنوان الگو در کشور مطرح شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دیدار با کارکنان و بررسی وضعیت این اداره کل عملکرد مجموعه استان را خوب ارزیابی می‌کنم، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی و عدم همخوانی دریافتی کارکنان با هزینه‌های زندگی یک بحث اساسی است که این موضوع را در دولت پیگیری خواهیم کرد تا گشایشی در این خصوص ایجاد شود.

سلاجقه ادامه داد: خوشبختانه با وجود همه مشکلات، روحیه همدلی خوبی در بین کارکنان این مجموعه بوده و همه پای کار هستند و امیدواریم بتوانیم تکالیف خود را نسبت به همکاران در این مجموعه انجام دهیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه مدیران باید خادم همکاران خود در مجموعه تحت مدیریت باشند، گفت: باید از ظرفیت نیروی انسانی به نحو شایسته ای استفاده کرده تا ضمن رضایتمندی نیروی انسانی، تکالیف دستگاه در سطح استان نیز به شکل مطلوبی انجام شود.

در ادامه این دیدار و بازدید، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اولین کلینیک و تیمارگاه حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران را افتتاح و از موتور سیکلت امداد و نجات این مجموعه رونمایی کرد.

وی در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه تجهیز اینگونه کلینیک‌ها به امکانات کامل و ضروریات جراحی و نیروی متخصص دارای اهمیت است، گفت: با توجه به قرارگیری عمده مناطق تحت مدیریت استان تهران در محدوده شرق استان، راه اندازی و استفاده اصولی از این کلینیک که آن هم در شرق تهران واقع شده، می‌تواند به تیمار و رسیدگی‌های اولیه و سریع به حیات وحش آسیب دیده کمک شایانی کند.

سلاجقه با بیان اینکه کلینیک و تیمارگاه حیات وحش استان تهران با مساحت حدود ۲۰ متر مربع با تجهیزات لازم شامل انواع داروهای بیهوشی و درمانی در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران احداث شده است، افزود: کلینیک‌های حیات وحش به منظور تیمار اولیه حیوانات آسیب دیده و قرنطینه کوتاه مدت حیات وحش، احداث می‌شوند و در کاهش تلفات گونه‌های آسیب دیده مؤثر هستند.

از دیگر برنامه‌های معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از مجموعه حفاظت محیط زیست استان تهران رونمایی از کشفیات شش ماهه اول یگان حفاظت محیط زیست استان بود.

سلاجقه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف یگان حفاظت استان، از ۴۶ سلاح مجاز و غیرمجاز و جنگی کشف شده یگان حفاظت و همچنین تجهیزات مصرفی مأموران اجرایی در مأموریت‌ها شامل دوربین حرارتی دید در شب، دوربین چشمی شکاری و تجهیزات اطفا حریق و کوهپیمایی، پروژکتور و شوکر بازدید کرد.

همچنین با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست نمایشگرهای دیجیتال اطلاع رسانی حفاظت محیط زیست استان تهران درراستای استقرار مدیریت سبز در واحدهای اداری و کاهش مصارف کاغذ و بنر و از طرفی تسریع در نحوه اطلاع رسانی به ویژه به ارباب رجوعان، رونمایی و بهره برداری شد.

نمایش آنلاین شاخص کیفی هوای کلان شهر تهران و سایر شهرستان‌های استان، همچنین اخبار و رویدادهای مهم حفاظت محیط زیست استان تهران از جمله کاربردهای مهم این نمایشگرها است.

علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در دیدار رییس سازمان حفاظت محیط زیست با کارکنان این مجموعه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت محیط زیست استان شامل مناطق تحت مدیریت، پاسگاه‌های محیط بانی و وضعیت واحدهای صنعتی استان پرداخت.

source

توسط