اینطور که مشخص است، حتی بعد از شکست سنگین بازی Battlefield 2042 تنها چیزی که باعث می‌شد بازیکنان به آن شانس دوباره‌ای دهند رایگان کردنش بود.

بازی Battlefield V در سال ۲۰۱۸ یک شکست فاجعه‌بار برای شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) محسوب می‌شد و زمانی که دنباله این بازی یعنی Battlefield 2042 عرضه شد، کسی انتظار نداشت که بتواند از نسخه پیشین خود بدتر باشد؛ متاسفانه این عنوان توانست حتی از Battlefield V هم فاجعه بزرگ‌تری به بار بیاورد طوری که در عرض دو ماه، ۹۰% بازیکنانش را از دست داد.

تا الان، تعداد بازیکنان این بازی روی Steam به شدت پایین بوده است و در بعضی مواقع حتی عنوان‌های قدیمی‌تر این فرنچایز مثل Battlefield 1 که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد نیز بازیکنان بیشتری را جذب خود می‌کردند اما همانطور که قبلا در بازی‌هایی مثل Cyberpunk 2077 دیده‌ایم، کار سخت اغلب زمانی نتیجه می‌دهد که توسعه‌دهندگان به آنچه وعده داده‌اند عمل کنند. با رایگان شدن Battlefield 2042، مشخص شد که بازیکنان بسیاری منتظر این لحظه بودند.

براساس اطلاعاتی که توسط وب‌سایت Steamdb ارائه گردید، این بازی در ۲۴ ساعت گذشته به اوج ۱۰۲,۰۰۹ نفری در تعداد بازیکنان همزمان خود رسیده که بشدت به بالاترین تعداد بازیکنان این عنوان از زمان انتشار خود که ۱۰۵,۳۹۷ نفر بود، نزدیک است. این ارقام نشان‌دهنده این است که اگر توسعه‌دهندگان، این بازی را بدون هیچ مشکلی و رایگان عرضه می‌کردند، بازیکنان بیشتری تا الان به انجام آن ادامه می‌دادند. این که بازیکنان تا چه مدت زمانی به بازی کردن این عنوان ادامه می‌دهند معلوم نیست اما چیزی که می‌توان گفت این است که اگر الکترونیک آرتز به پشتیبانی از این بازی ادامه دهد، شاید بتواند آن را دوباره زنده کند.

عنوان Battlefield 2042 در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی، در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

منبع: Gamereactor

source

توسط