بازار خرید و فروش حواله خودرو در ایران به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا همیشه گرم بوده است. رونق در این بازار البته به نوع خودرو نیز ارتباط زیادی دارد. برخی از ماشین‌ها طرفداران بسیار زیادی دارند. در نتیجه حواله آن‌ها راحت‌تر و سریع‌تر به فروش می‌رسد. در این مطلب از گروه خودروشاپ به موضوع خرید حواله دیگنیتی پرداخته‌ایم. چنانچه شما نیز به خرید حواله این خودرو و سرمایه گذاری در خودرو فکر می‌کنید با ما تا انتها همراه باشید. 

خرید حواله دیگنیتی

 چگونگی خرید حواله دیگنیتی:

عرضه ماشین از طریق حواله و یا خرید اقساطی خودرو راهی برای تنظیم بازار خودروی کشور است. به همین دلیل امکان خرید و فروش برای آن در نظر گرفته نشده است. با این همه چون تعداد متقاضیان حواله خودرو بیشتر از حواله‌های واگذاری است بازار آزاد گرمی دارد. بهترین روش برای خرید حواله دیگنیتی مراجعه به دفاتر اسناد رسمی در کشور است. در این دفاتر اقدام به تنظیم وکالتنامه اقدام به معامله حواله خودرو نمایید. با این وکالتنامه خریدار می‌تواند در موعد تحویل به نمایندگی برای دریافت دیگنیتی مراجعه کند. فروشنده خودرو از طریق این وکالتنامه تمام حقوق قانونی خود در این زمینه را از خود سلب می‌کند.  نکته مهم در رهن بودن سند ماشین خریداری شده از این طریق است. برخی از شرکت‌ها تا یکسال خودروی فروخته شده با حواله را در رهن نگه می‌دارند. در این مدت فروشنده حواله دیگنیتی نمی‌تواند سند را به نام دیگری انتقال دهد. پس برای سند خوردن به نامتان باید این مدت را صبر کرده و سپس اقدام قانونی نمایید. دریافت چک ضمانت نیز می‌تواند به جلوگیری از تله‌های خرید و فروش حواله خودرو کمک کند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و خرید حواله دیگنیتی با کارشناسان خودروشاپ تماس بگیرید. تمام مراحل قانونی لازم در این معامله به شما توضیح داده می‌شود. ضمن اینکه به بهترین قیمت می‌توانید حواله دیگنیتی خود را از طریق گروه خودروشاپ به فروش برسانید. شما مشتریان عزیز میتوانید از طریق وام با سند خودرو از ما سرمایه لازم را دریافت کنید.

قیمت حواله دیگنیتی در بازار چقدر است؟

یکی از فاکتورهای مهم در خرید خودرو و فروش حواله دیگنیتی قیمت آن می‌باشد. در خرید حواله خودرو پارامترهای مختلفی وجود دارند که بر روی قیمت موثر می‌باشند. اولین و موثرترین فاکتور در زمینه تعیین قیمت حواله خودرو اختلاف قیمت خودرو در بازار آزاد و کارخانه است. با در دستور کار قرار گرفتن واردات خودروی خارجی قیمت دیگنیتی تحت تاثیر قرار گرفته است. در نتیجه وارد کردن خودروهای کارکرده و نو خارجی قیمت دیگنیتی و فیدلیتی در بازار آزاد کم شده است. این به معنای نزدیکی قیمت کارخانه و بازار آزاد دیگنیتی به یکدیگر است. در نتیجه قیمت خرید حواله دیگنیتی در روزهای اخیر به شدت افت کرده است. با این همه زمان تحویل دیگنیتی و شهر دریافت حواله نیز روی قیمت آن اثرگذار خواهند بود. علاوه بر قیمت حواله دیگنیتی مشخصات کلی خودرو نیز در تصمیم به خرید آن مهم و اثرگذار هستند. در ادامه به توضیحات اجمالی در زمینه معرفی و شناخت مشخصات دیگنیتی می‌پردازیم.

بررسی اجمالی دیگنیتی برای خرید آن:

پیش از خرید مستقیم یا حواله‌ای دیگنیتی باید با مشخصات کلی آن آشنایی داشته باشید. اطلاعات بیشتر با این ماشین به اتخاذ تصمیم درست درباره خرید آن کمک زیادی خواهد کرد. دیگنیتی را از جنبه‌های مختلفی همچون:

 1. طراحی داخلی
 2. طراحی بیرونی
 3. مشخصات فنی

می‌توان مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد. در ادامه به هر یک از این جنبه‌ها در دیگنیتی خواهیم پرداخت تا شناخت همه جانبه‌ای از این خودرو ایجاد گردد.

1- دیگنیتی در طراحی ظاهری:

از نظر ظاهری این خودرو در گروه سگمنت‌های کراس اوور و کوپه جای می‌گیرد. درواقع دیگنیتی اولین کراس اور کوپه در بازار خودروی ایران به شمار می‌رود. ظاهر این ماشین بسیار زیبا و جذاب طراحی شده است. خطوط و شیب به کار رفته روی بدنه توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. از این رو کارشناسان دیگنیتی را از نظر طراحی ظاهری خودروی موفق به حساب می‌آورند. 

2- دیگنتی و فضای داخلی آن: 

اشاره کردیم که طراحی ظاهری دیگنیتی تهاجمی و جذاب می‌باشد. این الگو در داخل کابینت آن نیز به چشم می‌خورد. به همین خاطر خرید حواله دیگنیتی به کسانی که عاشق چنین ماشین‌هایی هستند توصیه می‌شود. در هنگام سواری با این خودرو حس نشستن در یک ماشین لوکس به شما القا می‌شود. سواری آن نسبت به رقبای خود بسیار راحت و مناسب می‌باشد. البته در ردیف عقب دیگنیتی کمی محدودیت برای سر افراد بلند قد ایجاد شده است. دلیل آن نیز وجود شیب در سقف دیگنیتی می‌باشد که فضا را کمی در این بخش محدود می‌کند. اهرم تعویض دنده و پنل دیگنیتی از زیباترین آیتم‌های طراحی شده در این ماشین کراس اوور چینی هستند. 

3- بررسی مشخصات فنی دیگنیتی برای خرید آن:

یکی از بخش‌های مهم در هر ماشین تاثیر به سزایی در تصمیم به خرید آن دارد شاخصه‌های فنی کار است. در زمان خرید حواله دیگنیتی نیز باید به مشخصات فنی ماشین توجه کنید. در صورتی که از نظر فنی مورد تایید شما بود اقدام به خرید حواله‌ی آن نمایید. دیگنیتی در پیشرانه‌های 1.5- 1.8-و 2 لیتری بنزینی در چین تولید و فروخته می‌شود. اما در ایران تنها مدل 1.5 لیتری توربوی آن توسط شرکت بهمن موتور مونتاژ و عرضه می‌گردد. 4 سیلندر و 16 سوپاپ در دیگنیتی تعبیه شده است و موتور آن 148 اسب بخار قدرت دارد. شتاب اولیه در دیگنیتی در حدود 12 ثانیه بوده که با توجه به وزن آن قابل قبول می‌باشد. مصرف سوخت دیگنیتی نیز برای هر 100 کیلومتر در حدود 7.5 لیتر اعلام شده است. توجه داشته باشید که مصرف سوخت واقعی ممکن است کمی بیشتر از این میزان باشد.

دیگنیتی و آپشن‌های آن:

یکی از دلایل علاقمندی ایرانیان به دیگنیتی و فیدلیتی آپشن‌های متعدد به کار رفته در آن‌ها است. کروز کنترل هوشمند و کنترل کشش در سرازیری و سربالایی‌ها بخش از این آپشن‌ها هستند. چنانچه به خودروهای پر آپشن علاقه‌مند هستید خرید حواله دیگنیتی برایتان مناسب است. از دیگر امکانات و آپشن‌های دیگنیتی این کراس اوور جذاب می‌توان به:

 1. ترمز کمکی
 2. ترمز اضطراری
 3. اتولایت
 4. دیلایت
 5. ترمز پارک برقی
 6. رادار تصادف از عقب
 7. رادار تصادف از جلو
 8. دکمه‌های کنترلی روی فرمان دیگنیتی
 9. دوربین 360 درجه و ایربگ

اشاره نمود.  

کلام پایانی:

خرید حواله دیگنیتی با توجه به کم شدن فاصله قیمت کارخانه و بازار بسیار مقرون به صرفه است.

source

توسط