به گزارش صنعت ماشین،

هایلوکس یکی از معتبرترین برندهای خودرویی جهان است که از سال 1968 تا کنون روی خط تولید تویوتا قرار دارد. نسل هشتم هایلوکس در سال 2015 معرفی شد اما همه چیز آن قدر خوب بوده که هنوز خبری از نسل جدید آن نیست و فیس لیفت های نسل هشتم روانه بازار می شوند.

اگر شما هم طرفدار برند هایلوکس هستید، جدیدترین خبر درباره آن به معرفی نسخه جی آر اسپرت 2 مدل 2024 در بازار انگلیس مربوط می شود. لوگوی جی آر در محصولات تویوتا به تیم تیونینگ گازو ریسینگ این کمپانی مرتبط می شود که خودروهای پرفورمنس را معرفی می کند.

تویوتا هایلوکس جی آر اسپرت 2 مجهز به رینگ های آلومینیومی 17 اینچ و لاستیک های 4 فصل است که در این شرایط زوایه ورود پیکاپ ژاپنی از 29 درجه در نسخه استاندارد به 30 درجه در جی آر اسپرت 2 افزایش یافته است.

هایلوکس جی آر اسپرت2 ؛  پیکاپ جدید تویوتا از انگلیس طلوع می کند! (+عکس)

سیستم تعلیق هایلوکس جدید نیز بروزرسانی شده و بدین ترتیب ارتفاع خودرو از سطح زمین 20 میلیمتر افزایش یافته است. همچنین فاصله بین چرخ ها در محور جلو 140 میلیمتر و در محور عقب 150 میلیمتر بیشتر شده است.

استفاده از کمک فنرهای جدید زمان پاسخگویی سیستم تعلیق در بیراهه نوردی را بهبود داده است.

دیسک های سیستم ترمز در چرخ های جلو بزرگ تر شده اند اما ترمز در محور عقب همچنان از ساختار قدیمی کاسه ای استفاده می کند که جای تعجب دارد!

از تغییرات ظاهری نسخه جی آر جدید برای هایلوکس باید به جلوپنجره جدید ، کالیپرهای قرمز رنگ سیستم ترمز و دیگر جزئیات تیره رنگ بدنه اشاره کنیم. همچنین تم قرمز و مشکی با لوگوی جی آر در فضای داخل کابین جلب نظر می کند مانند پشت سری صندلی ها، کمبرندها و …

نمایشگر سیستم سرگرمی همچنان در اندازه 8 اینچی استفاده شده است.

در وضعیت پیشرانه نیز تغییری صورت نگرفته، بنابراین هایلوکس جی آر اسپرت 2 مدل 2024 به تپنده 2.8 لیتری توربودیزل با 201 اسب بخار خروجی و گشتاور 500 نیوتن متر مجهز است. این مجموعه با جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

در برخی از بازارهای دیگر، هایلوکس جی آر اسپرت 2 با پیشرانه قوی تر 221 اسب بخاری ارائه خواهد شد که گشتاوری معادل 550 نیوتن متر خواهد داشت.

تویوتا هایلوکس جی آر اسپرت 2

source

توسط